Блистова
Менський район, Чернігівська область

Бібліотека

Блистівська бібліотека-філія

   Перші згадки про бібліотеку в селі Блистова датуються 1894 роком. Це була волосна бібліотека. В перші дні радянської влади був відкритий народний дім, де розташовувалась хата-читальня. В народному домі зробили сцену. Почали працювати гуртки художньої самодіяльності: драматичний, хоровий. Тут же проводились читання лекцій та голосні читки.

   В 1935 році будівлю церкви переробили під сільський клуб і бібліотеку. В роки війни бібліотекарем працювала Гальчук Ганна Іванівна. З 1949 по 1952 рік - Соколова М.

   З 1952 року бібліотекарем працювала Макарець Харитина Гордіївна (на фото зліва), яка працювала по 1978 рік. З 1973 року була введена посада другого бібліотекаря. Була призначена на посаду Мірошниченко Оксана Василівна, яка з 1978 року стала завідуючою бібліотекою, а другим працівником Римар Ольга Миколаївна. З часом посаду другого працівника було скорочено. В 2001 році Оксана Василівна вийшла на пенсію, а працювала випускниця Ніжинського училища культури Шеша Наталія Іванівна, яка зараз працює в обласній дитячій бібліотеці. З 2005 року і на сьогоднішній день завідуючою бібліотекою працює фахівець, ентузіаст і творчий працівник Сироїд Ірина Валеріївна (на фото по центру).

   Бібліотека працює в тісному зв’язку з сільською радою, будинком культури та школою. Спільно проводять цікаві масові заходи. Бібліотека обслуговує 626 читачів, книжковий фонд 10557 примірників.